Düğün Hazırlıkları

Ankara’nın En İyi Düğün Makyözleri

2 Ağustos 2015

Son zamanlarda yazmayı düşündüğüm bir diğer konu makyöz seçimiydi. Nasıl biriyle çalışmalı ve çalışılacak kişiyi nasıl bulmalı sorularına cevap olarak bu yazının tamamlanması gerekiyordu. Cumartesi günü çok sevdiğim bir arkadaşımın düğününde gelin kızımız da benim makyözümle çalışıp çok memnun kalınca sizlere de önermenin zamanı geldi diye düşündüm.

Ankara’da yaşadığımdan sizlere önce Ankara’daki en iyi makyözleri tanıtacağım. Tanıtacağım bütün makyözler yakınlarım tarafından önerilen, sıkça tercih edildiğini duyduğum, internetten iyice araştırdığım insanlar. Merak etmeyin, gerekli bilgileri toplar toplamaz İstanbul ve İzmir için de makyöz yazısı gelecek.

1. Makyajhane – KIVANÇ CAN BEKTAŞ

Makyajhane ile ilk tanışmam Evlilik fuarındaki standlarında olmuştu. Broşürlerini almama rağmen “Çok pahalı olsa gerek..” diye düşünüp rafa kaldırmıştım. Taki ortak bir arkadaşımız çıkana kadar.. (Zaten öyle pahalı da denemezmiş) Ve sonrasında Kıvanç’la tanıştım, demomu yaptım. Düğünde kendimi Kıvanç’ın kardeşimi ve kuzenimi de ekibinin ellerine bıraktım. İyi ki de bırakmışım 🙂 Kıvanç’ın benim makyajımı yaparkenki fotoğraflarından biri:

Ş&S-0369

 

 

Kendilerine http://www.makyajhane.com adresindeki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

2. SEZAR SAK Profesyonel Makyaj ve Saç Tasarım Stüdyosu

Ankara’da yaşayıp düğün makyajı için araştırma yapan her gelin adayı Sezar Sak’ın ismiyle karşılaşmıştır sanırım. Kendisiyle çalışıp da memnun kalmayan kimseye rastlamadım.

3. YEŞİM ARSOY

Araştırmalarım sonucunda ulaştığım isimlerden biri Yeşim Arsoy. Hakkında yazılan bütün yorumları okudum neredeyse. Herkes yaptığı işlerden memnun ve herkes birbirine Yeşim Arsoy’u öneriyor.

dügün-makyaji-yesim-arsoy

Web sitesine http://www.yesimarsoy.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

4. YASEMİN AKBULUT

Yine çok yakın bir arkadaşımın gelin makyajını yaptığında tanıştım Yasemin Hanım’la. Sıcak, samimi ve sizi rahatlatan bir yapıya sahip. Üstelik Betül Okandan Photography ile beraber çalışırsanız çok uygun fiyatlar sunuyorlar.

dügün-makyaji-yasemin-akbulut

 

Web sitesine http://www.yaseminakbulut.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

5. BARBİZON Makyaj ve Saç Stüdyosu

Her zaman olduğu gibi yine gördüğüm, tanıştığım veya güvendiğim arkadaşlarımın tavsiyeleri ile önerdiğim bir stüdyo Barbizon. Ben dekorasyonlarına aşığım, muhtemelen fotoğrafçılar da aşık oluyor ki çekimlerin çoğu burada geçiyor 🙂

dügün-makyaji-barbizon

 

Web siteleri için: https://www.facebook.com/barbizon.ankara ve http://barbizonbeauty.blogspot.com.tr/

 

Umuyorum faydalı bir yazı olmuştur. Bu isimlerin dışında Ankara’nın klasik kuaförleri ve bir de yükselişte olan yeni makyözler var. Onları da bir sonraki yazıda paylaşmak üzere…

Sevgiler,

Taze Gelin

 

 

 

Benzer Yazılar

3 Yorum

 • Cevap Ceren Gün 21 Şubat 2016 at 19:42

  Merhaba, öncelikle çok başarılı ve yardımcı bir yazı olmuş teşekkür ederim. Bu hafta içi Yeşim Hanımla görüşmeye gideceğim fakat Can diye birini duydum Revan studyodaymış ama sanırım kendi yeri yok, tanıyor musunuz acaba? Bir kaç arkadaşım makyaj yaptırmışlar ben de instagramdan takip ediyorum #mcagim yanılmıyorsam. Şimdiden teşekkür.

  • Cevap Taze Gelin 23 Şubat 2016 at 15:15

   Merhaba Ceren,

   Açıkçası Can diye birini hiç duymamıştım. Fakat internette araştırdım. Uğur Doyduk Photography ile de çalışıyormuş sanırım. BU fotoğrafçı hakkında iyi şeyler duyuyorum. Hakkında şöyle diyorlar:

   “Memet Can Ağım (#mcagim)
   17.02.1989 Ankara doğumlu Ağım; Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu olup, kozmetik kariyerine MAC Cosmetics firmasında make up artist olarak başlamıştır. Kariyerine yönetici adayı olarak devam eden Ağım, 2014 yılında NARS Cosmetics ile çalışmaya başlayarak, Türkiye’nin en önemli make up artistlerinden biri olan Erkan Uluç gibi isimlerle ortak çalışmalarda yer almıştır. 2014 yılının sonu itibarıyla Mustafa Revan Make Up Studio’da freelance make up artist olarak görevine devam etmektedir.

   Çeşitli moda haftaları ve defilelerde yer alan Ağım, aynı zamanda birçok dergi ve firmanın çekimlerinde bulunmuştur ve en çok takip edilen dergi ve gazeteler için makyaj ile kozmetik konularında yazılar hazırlamaktadır.”

   Umarım yardımcı olabilmişimdir. Hakkında başka şeyler duyarsam mutlaka bilgi veririm tekrar 🙂

   Sevgiler,

   Taze Gelin

  • Cevap Deniz 27 Ocak 2017 at 15:04

   Ceren Hanim Merhaba. Sonuçta kimde karar kıldıniz?

  Yorum Bırakın