Dekorasyon Fikirleri

Çiçek Harfler

26 Şubat 2015

Merhabalar,

Fark ettim de sürekli yemek ve kanaviçe hakkında yazar olmuşum… Oysa o kadar çok paylaşmak istediğim şey var ki sizinle. Bu postta sizinle bir kendin-yap projesi paylaşacağım: Çiçek Harfler. (Bu ismi  ben taktım ve çok da hoşuma gitti. 😉 )

1

İhtiyacımız olan malzemeler: 

 • Asmak istediğiniz odaya uygun, beğendiğiniz renkte yapay çiçekler
 • Silikon tabancası
 • Makas / Maket Bıçağı
 • Karton

1. Aşama: Kartonun üzerine harfinizi çizin ve kesin.

2

Seçeceğiniz harf eşiniz veya sizin adınızın baş harfi ya da çocuğunuzun odasının duvarına asmak isterseniz onun adının baş harfi olabilir. Hatta isterseniz harf olmak zorunda bile değil. Bir kalp, yıldız veya beğendiğiniz bir şekil olabilir.Orası size kalmış. Benim tavsiyem internetten beğendiğiniz yazı karakterinden oluşan harfinizi büyük bir kağıda çıktı alıp onu şablon olarak kullanmanız. Diyorsanız ki “El becerimlerim gelişmiştir, ben bakarak şablonu kartona çizebilirim” o zaman ne mutlu 🙂 Çizdiğiniz harfi ister makas ister maket bıçağı yardımıyla kesin. Kullandığınız kartonun üzerinde resimler, yazılar, şekiller olması önemli değil zira üzerine çiçekler geldiğinde görünmeyecekler.

2. Aşama: Çiçeklerinizi kesin ve aranjman haline getirin.

3

Seçtiğiniz çiçeklerin saplarını kesip karışık şekilde düzenleyebilirsiniz. aralarına yapraklar koyacaksanız onları da büyük dallardan ayırmanız gerekmekte.

3. Aşama: Çiçeklerinizi kartona yapıştırın.

4

Çiçeklerinizi ayıkladıktan sonra önce kartondan harfinizin üzerine dizerek nasıl görünmesini istediğinize karar verin sonra da her bir çiçeği silikon tabancanız ile tek tek yapıştırmaya başlayın. Önce büyük çiçekleri yapıltırıp sonra aralarını diğer küçük çiçeklerle doldurabilirsiniz.5

4. Aşama: En güzel kısım “nereye yerleştericeğinize karar vermek”

Evet aslında harfiniz hazır. İster çıplak haline kurdele geçirin ve asın, ister aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi boş bir çerçevenin içine yerleştirin, her haliyle güzel bu projenizi evinizin hangi duvarına asacağınız ise size kalmış 🙂

7

Umarım beğenmişsinizdir.

Sevgiler,

Taze Gelin

 

Alıntı: http://themrsandmommabird.blogspot.com.tr/

Benzer Yazılar

4 Yorum

 • Cevap Tuba 6 Aralık 2016 at 13:01

  Merhaba, Ben bu harflerden yapmak istiyorum nişanım için. Sizinkini çok beğendim 🙂 Acaba harfin boyutu ne kadar ve kalınlığı ? Teşekkürler 🙂

  • Cevap Taze Gelin 6 Aralık 2016 at 13:15

   Merhaba Tuba,

   Benim harfimin boyutu 25-30 cm kadardı ve normal çift katlı bir mukavva kalınlığındaydı. Açıkçası kullandığın çiçeklerin boyutuna göre harfin boyutunu da ayarlamalısın. Çiçekler ne çok az olmalı ne de çok fazla. Önce çiçekleri bir kağıt üzerinde harf şekline sokup, boyutunu ona göre ayarlayabilirsin.

 • Cevap Tuba 7 Aralık 2016 at 08:20

  Çok teşekkür ederim cevabınız için 🙂 Benimkinin de 30 cm kadar olması gerekiyor, sizin harfteki büyük gülleri sayarak bir çıkarım yaptım ve fazla fazla yapay gül aldım büyüklü küçüklü, umarım iki harfe yeter 🙂 İyi günler..

  • Cevap Taze Gelin 7 Aralık 2016 at 10:05

   Umarım 🙂 Bitince fotoğrafını paylaşırsan sevinirim 🙂

  Yorum Bırakın