Dekorasyon Fikirleri Düğün Hazırlıkları

Düğün Masa Numaraları – Kendin Yap Projesi

21 Eylül 2015

Organizasyon şirketlerinin çuvalla para alıp yine de istediklerinizi özenle yapamadıkları bir düğünde bazı küçük ayrıntıları kendiniz hazırlayabilirsiniz. Misafirler masalarında sohbet ederken emin olun en çok masa düzeni, suplalar, masadaki çiçekleri aydınlatmalar gibi ayrıntılara dikkat ediyor ve birbirlerine “Aaa ne güzelmiiiş” diyorlar. Masrafı az ama göz dolduran bu ayrıntılardan bir tanesi de masa numaraları. 

200 kişilik bir düğün için ortalama 20 masa numarası hazırlamak gerekecektir. Bu da bir gün içinde yapılabilir bir çok proje sunuyor önümüze:

düğün-masa-numaraları-diy

1. Çerçeve İçinde Masa Numaraları

Düğün konseptinize uygun, mümkünse de parlak renkli çerçeveler içinde bilgisayarda güzel bir font ile hazırlayacağınız masa numaralarını yerleştirebilirsiniz.

düğün-masa-numaraları-diy-2

2. Çuval Etiketler Üzerine Masa Numaraları

Herhangi bir kumaşçıdan alacağınız çuval kumaşlarını, etiket formatında kesip, üzerine baskı ile masa numaralarını yazabilir, içinde çiçekler olan küçük şeffaf vazolara bağlayabilirsiniz. Kır düğünleri için harika değil mi? Baskı için ıstampa mürekkebi ve harf setleri kullanabilirsiniz veya fırça ya da boardmarker kalemler (tahta kalemleri) ile yazabilirsiniz.

3. Ahşap Üzerine Masa Numaraları

Son zamanlarda piyasada rahatça bulabileceğiniz ahşap  bardak altlıklarına lazer ile masa numaralarınızı yazdırabilir ve masalarınıza yerleştirebilirsiniz.

düğün-masa-numaraları-diy-4jpg

4. Parlak Masa Numaraları

İhtiyacınız olan bol bol yapıştırıcı ve parlak simler. Masa numaralarını kartondan kesebilir, bir marangoza yaptırabilir veya piyasadaki oyuncakçılardaki harf setlerini kullanarak yapabilirsiniz. Unutmayın, hayalgücü her şeydir 😉

düğün-masa-numaraları-diy-5jpg

5. El Boyaması Masa Numaraları

İlla düzgün kesilmiş bardak altı gibi ahşaplarla da değil, herhangibir yapı marketten alıp, orada küçük küçük kestireceğiniz kare parçalarla da masa numaratörü yapabilirsiniz. Üstelik boyarken istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

düğün-masa-numaraları-diy-6

6. Çubuk Üzerine Masa Numaraları

Bütün partilerde fotoğraf çekerken kullandığımız bıyık/gözlük gibi çubuklu aksesuarları yapan yerlere yaldızlı renklerde masa numaralarınızı hazırlatabilir (elbette evde siz de yapabilirsiniz ki çok kolay) çubukları masadaki çiçeklerin içine saplayabilirsiniz.

düğün-masa-numaraları-diy-7

7. Çubuk Üzerine Masa Numaraları

Bu proje bir öncekinden de kolay! 🙂 İki tane ters üçgen şeklinde kesmiş olduğunuz kraft kağıtlarını çubuğun ucuna ikiye katyalarak yapıştırıyorsunuz. Üzerine de fırça veya güzel bir kalem ile masa numarasını yazıveriyorsunuz. Oldu bitti bile 🙂

düğün-masa-numaraları-diy-8

8. Tasarım Kart Masa Numaraları

İnternette bulabileceğiniz onlarca tasarım rakam formatı içinde en beğendiğinizi seçmeiz ve bunları istediğiniz büyüklükteki kartlara bastırmanız yeterli. Sonrasında yapacağınız tek şey kartları masada görünür şekilde yerleştirmek.

 

Siz hayal edip, ayrıntılarla uğraştıkça yapması işin en kolay kısmı olacaktır. Umarım hoşunuza giden bir proje olmuştur.

Sevgiler,

Taze Gelin

 

 

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın