Dekorasyon Fikirleri Hobi - DIY Projeleri

Eski Tekerlekten Puf Yapımı – DIY Projesi

14 Ağustos 2017

 

Merhabalar,

Bugün yine çok keyifli bir proje ile karşınızdayım: Eski Tekerleklerden Puf Yapımı 🙂

Pek çoğumuz eşyalar eskidiği zaman bunları hiç düşünmeden çöpe atmayı tercih ediyoruz. Bunun sebebi ise bu eşyaları nasıl kullanacağımızı bilmememiz. Halbuki artık tahmin edemeyeceğiniz pek çok eşyayı yeniden dönüştürebilirsiniz, yeter ki isteyin. Bunlardan bir tanesi ise arabalarda kullanılan tekerlekler. Hadi şimdi bu tekerlekleri Birçok katalogda  üzerine birkaç dergi konulmuş ya da renkli minderlerle süslü olarak gördüğümüz şık ve keyifli puflara dönüştürelim.

Malzemeler:

  • Kalın halat ip (jüt ipi)
  • Sıcak silikon tabancası ve silikon çubukları
  • Matkap
  • Uzun vida
  • Tekerleğin üst kısmı boyutunda kestireceğiniz 2 adet yuvarlak sunta plakası
  • Makas
  • Fırça
  • Cila

Gelelim nasıl yapacağınıza;

Adım 1: Daha öncesinde kullanılmış bir lastiği kullanmak istiyorsanız, öncelikli olarak bu lastiği iyice temizleyin ve ardından da kurulayın. Bunun sonrasında ise lastiğin geniş kısmını kaplayacak boyutlardaki sunta plakayı tekerleğin üeirne yerleştirerek, sabitlemek için matkapla 3 tane delik açın. Lastiği de delecek kadar uzun delikler açtığınızdan emin olun.


Adım 2: Ahşabın lastiğe iyice sabitlenmesi adına vidalanmalı ve aynı işlem lastiğin diğer tarafında da tekrarlanmalı.

Adım 3: Şimdi sıra silikon tabancasını kullanmanıza geldi. Halatın bir ucunu tutkal ile ahşabın merkezine tutturun.

Adım 4: Sonrasında merkezdeki ipin etrafını sıkıca sarmaya başlayın. Her bir turda mutlaka tutkal kullanın ve halat sabitlenene kadar iyice bastırın.

Adım 5: Ahşap tamamen sarıldıktan sonra lastiği ters çevirin ve diğer ahşaba gelen kadar ipi sıkıca yapıştırmayı sürdürün.

Adım 6: Lastiğin tamamını kaplamanızdan sonra halatın ucunu kesin ve bunu tutkal ile sıkıca yapıştırın. Ahşabın diğer kısmını isterseniz halat ile kaplayabilirsiniz ancak bu tarafı aşağıda kalacağı için pek de gerek yok.

Adım 7: Pufun halat kısımlarını ufak ufak kıymıklarıdökülmesin diye fırça ile iyice cilalayın ve kuruduktan sonra kendinize ait rustik pufunuzu rahatlıkla kullanmaya başlayın 🙂

Elinize Sağlık.

Sevgiler,

Taze Gelin

 

Kaynak: https://www.littlethings.com/diy-rope-tire-ottoman/amp/

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın