Taze Gelin'in Defteri

Evcil Hayvan Sahiplenme

24 Temmuz 2015

Sevgili Hayvanseverler,

“Acaba eve hayvan alsam bakabilir miyiz ki? Biz kendimize bile bakamıyoruz” veya “Tüyleri dökülür temizlik bile yapamıyoruz” diyenler karşınızda bütün endişelerini geride bırakmış kedi annesi taze bi gelin duruyor 🙂 öhöm öhöm.. 🙂

Açıkçası bütün hayvanları çok seviyorum. Filleri de kuşları da, kedileri de köpekleri de 🙂 Taze Damat da bir hayvansever olduğundan evlenmemizin akabinde acaba biz de bir kedi mi sahiplensek diye düşünüp duruyorduk 🙂 En sonunda niyeti bozup bir kedi sahiplenmeye karar verdik. Sahiplenmek çünkü hayvanların alınıp satılmasına, ticaretinin yapılmasına karşıyız. Kedi çünkü biz evde olmadığımızda kendini idare edebilecek, düzenli olarak dışarı çıkmasına gerek olmayacak sevimli mi sevimli yumuş yumuş bir hayvancık.

Nihayetinde kızımız Peri’yi sahiplendik. – Biliyorum tam yemelik –

IMG_7010

IMG_7170

Evcil hayvan sahiplenmeyi düşünen herkese tavsiye ederim fakat onu da yavrunuzmuş gibi sevmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Düşünüyor, hissediyor, oyun oynuyor, acıkıyor, küsüyor, kızıyor, sırnaşıyor… O da insan denen canlıdan farksız.

Başta bakamayabilecek olmaktan tedirgindim ama çok güzel idare ettik. Bu konuda kedianasi.com‘dan oldukça yardım aldığımı söylemem gerek. Deneyim sahibi kedi anaları ve babalarına danışmak gerçekten çok yararlı oldu. Birinci elden aklınıza takılanları sorabileceğiniz bir platform.

İlk başta neler yapılması gerekiyor, nasıl besleniyor, nasıl oyunlar oynuyor gibi birçok sorular gelebilir aklınıza. Daha deneyimliler bu konuda daha çok yardımcı olacaktır fakat ben de kendi deneyimlerimi yazmaktan, kızımla yaşadıklarımızı anlatmaktan büyük keyif duyacağım. 🙂

IMG_7046

Sevgiler,

Taze Gelin

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın