Dekorasyon Fikirleri

Evlilik Uygulamaları

15 Nisan 2015

Merhabaa,

Bugün size cep telefonlarımızda taşıyabildiğimiz yararlı ajandalardan, evlilik uygulamalarından bahsedeceğim. Ne yazık ki bu uygulamaların çoğu yabancı dilde ve içeriklerinde yer alan bilgilerin çoğu da o ülkeden referans alınarak hazırlanmış. Fakat yine de iyi bir yol haritası olabilecek, güzel fikirler barındıran uygulamalar.

İlk uygulamamız tabi ki Pinterest! Bilmeyenler için bir nevi Google bu Pinterest. İlgi alanlarınıza göre kaynak toplayabildiğiniz bir site. Gelinlik modelleri biriktirebilir, yeni evinizi nasıl dekore edeceğinize dair fikirler bulabilir, nikah çekeri alternatiflerine bakabilirsiniz.

WedHappy düğününüze kadar yapmanız gerekenler için bir yol haritası. Hangi dönemde neleri halletmeniz gerekiyorsa o konularda size yardımcı oluyor. Giriş müziğinize kadar verdiniz mi? diye soruyor, “Heyy, daha yapman gereken çok şey var sen daha %10unu yapmışsın” diyor ve size yapılacak her şeyin listesini veriyor.

Son Güncellenenler

Evlilik Planı bu uygulamalar içinde size tanıtacağım tek Türkçe kaynak. Evlilik sürecinde satın almanız gereken her şeylerin bir listesi var içinde. Eevt pek zevkli değil 🙂 Bütçenizi yazıp, yaptığınız her harcamayı kaydediyorsunuz. Sizin yerinize ne kadar harcadığınızı o hesaplıyor.

Desktop4

Noeeva da Evlilik Planı ile WedHappy’nin birleşimi gibi, hem bütçenizi yapıyor hem de yapmanız gerekenlerin listesini size sunuyor. Bunun yanısıra harcamalarınızı yapabileceğiniz dükkanları, organizasyon şirketlerini, düğün mekanlarını listeliyor. Elbette Türkiye’de olduğumuzdan bu verilerden yararlanamıyoruz.

Desktop6

The Knot sanırım Pinterest’ten sonra en sevdiğim evlilik uygulaması.Pinterest’teki gibi ilham alabileceğiniz (yalnızca düğün konusunda) bir çok fotoğrafın, fikrin, blog yazısının, gelinlik modelinin, davetiyenin yanısıra düğüne kadar neler yapılması gerektiğine dair listeler, bu listelerdeki görevleri yerine getirmenize yardımcı olabilecek mekanlar, satıcılar, bütçeleme uygulaması ve konuk listeleri yer alıyor. Evet çok şey 🙂

Desktop5

Weddy düğündeki masa düzenlemenize de yardımcı olan, konuklarınıza davetiye gönderip onların katılım durumunu size bildiren bir uygulama. Türkiye’de davetiye her zaman elden ulaştırılmaya çalışılsa da şehir dışındaki misafirleriniz için kullanabilirsiniz.

Son Güncellenenler1

Ve geldik uygulamaların en eğlencelisine: Wedding Party. Alışverişler yapılmış, ev kurulmuş, saçlar başlar yapılmış vee düğün salonuna giriyorsunuz. En sevdiklerinizle beraber önceden indirmiş olduğunuz bu uygulama sayesinde insanlar birbiriyle mesajlaşabiliyor. Konuklarınızın düğün sırasında çektiği fotoğraflar orada paylaşılıyor. Düğünüzü konuklarınıın gözünden görebiliyorsunuz üstelik size mesajlar da bırakabiliyorlar. 

Son Güncellenenler2

Umarım bahsi geçen uygulamalardan memnun kalırsınız ve ilham alacağınız yüzlerce fikirle kaşılaşırsınız.

Sevgiler & Mutluluklar,

Taze Gelin

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın