Düğün Hazırlıkları

Kır Düğünü Konsepti 1

3 Şubat 2016

Merhabalar,

2016 için düğün tarihleri alınmaya, heyecan artmaya, düğün mekanları rezerve edilmeye başlandı. Organizasyon şirketiyle kafa kafaya verip nasıl bir konsept izleneceğine karar verme vaktidir! 🙂 Her genç kıızn rüyası kır düğünlerinde yaratıcılığın sınır tanımadığı düğün konseptleri yine göz dolduruyor, ağız sulandırıyor. Peri kızı gibi hissedeceğiniz düğün organizasyonunuz için ilk kır düğünü konseptinin ayrıntılarına göz atarken sizinle de paylaşmak istedim. 

Nikah Seremonisi:

Nikah seremonisini alanın kenarında kilise düzeninde hazırlamak hem düğünle nikahı birbirinden ayırmaya, hem de konukların nikah kıyılırken gelinle damadı daha net görmesine hem de daha güzel nikah fotoğrafları çekilmesine yarıyor. Siz de nikah için küçük bir tente, ki bu incecik ışıklardan da oluşabilir, tiffany sandalyeler ve sade süslemeleri kullanabilirsiniz.

backyardceremonysetup

Açık Büfe:

Kır düğünlerinde yeni bir moda da açık büfe. Türkiye’de düğünlere orta yaş üstü katılım çok olduğu için bütün düğünü açık büfe yapmak çok avantajlı olmuyor fakat nikah seremonisi başlayana kadar isteyen konukların bir şeyler atıştırması için küçük bir açık büfe hazırlanabilir. Görsel bir ziyafet olması da cabası 🙂

Soğuk içecekler için oldukça farklı bir alternatif:

Masa Numaraları:

Gelen konukları kapıda karşılayıp oturacakları yerleri listeden kontrol edip, yerlerine kadar refakat eden hostesler tutmak da bir çözüm elbette ama kişilere özel hazırlanmış yer gösterici kartları girişe dizmek ve belki içine “Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz” yazarak konukları gülümsetmek kadar iyi bir çözüm değil 🙂

 

Masa Dekorasyonu:

Gelelim en önem verilen konuya; davetlilerin en çok vakit geçireceği masaların dekorasyonu. Bütün ayrıntılar didik didik incelenecektir bilginize 🙂 

Kır düğünlerinde genellikle kullanılan materyaller, doğal kahve tonlarındaki menü kartları ve masa örtüleri ile dantel süslemelerdir. Uçuk renklerdeki süslemeler daha zarif bir hava katıyor masalara. Resimlerde gördüğünüz gibi menüleri çatal bıçaklarla beraber peçete tutacağı olarak kullanabilirsiniz.

Çiçekler ise ne çok abartılı, ne çok renkli ne de çok solgun. Aranjmana serpiştirilmiş birkaç dal parçası ile ahşap saksı doğal kır düğünü konsepti için oldukça uygun.

Dostlar Masası:

Düğünlerde en çok eğlenen ve en çok eğlendiren grup genelde dostlar ve aynı yaş grubundaki kuzenlerden oluşan masa dostlar masasıdır. Gelin ve damat masasına gelen bütün davetlilerden daha yakın olmalı ve enerji saçmalı 🙂 Gelin ve damat olarak kendinize ayrı bir masa yapmayıp dostlar masasında yerinizi alırsanız daha samimi bir ortam oluşur ve siz de bir başınıza köşede oturmak zorunda kalmazsınız. Evet, daha çok eğeleneceğiniz garanti! Dostlar masası genelde 10 kişiden daha kalablık olduğu için uzun tek bir masa kurdurmanız hem düğün konseptine daha uygun olur hem de dostlarınız birbirinden ayrılmamış olur.

Eğer kır düğünü ile evlenenleriniz varsa, siz nasıl bir konsept tasarladınız?

Sevgiler,

Taze Gelin

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın