Nişan Hazırlıkları

Nişan Pastası – Black&White

12 Ocak 2015

Ah ne heyecan ne heyecan 🙂

Nişandan önce, bütün hazırlıklar bitip de iş sadece müstakbel nişanlımı ve ailesini beklemeye gelene kadar hiç heyecanlanmamıştım. Heyecanlı değildim belki ama çok stresliydim. Önüme gelene çatıyordum. Hatta gelmelerine 5-10 dk kala evde Türk kahvesi olmadığını farkettiğimizde kalpten gidiyordum 🙂 Ta ki konuklar ellerinde çiçek, çikolatayla kapıda görünene kadar.

Nişanımdan önce yaptığım araştırmalardan biri elbise -ahh elbiseeee ona daha sonra başka bir yazıda değineceğim-, diğeri nişan tepsisi-yüzük yükseltici ve bir diğeri ise pastaydı 🙂

Benim pastam şöyleydi:

Pastamı yaptırırken şu pastaları örnek almıştım. Beğendiğim bu fotoğraflarla beraber Etoile Pastanesi’ne gittim. Krem karamelli pastalarına bayıldığım, yiyen herkes de beğendiği için pastamı orda yaptırmaya karar vermiştim. Ankara’da olanlar için Etoile Pastanesinin adresi için linke tıklayabilirsiniz: http://etoilepastanesi.com

Ben pastamdan çok memnun kaldım herkese de tavsiye ederim. Gelen konuklarda krem karamelli-meyveli pastaya bayıldı.

 

Bunun dışında en çok beğendiğim pasta modellerinden bazılarını aşağıda görebilirsiniz. Farkettim ki genelde daha sade ve siyah-beyaz renklerindeki pastaları beğeniyorum:

E tabi illa da pasta olmak zorunda değil… Bunun gibi minik kurabiyeler yaptırıp hep pasta yerine hem de nişanda gelen konuklara küçük bir hediye niteliğinde dağıtabilirsiniz:

52fe07629656770c4198390700a9f9a1

Rengarenk pasta modellerini ve kurabiyeleri de başka bir yazımda sizlerle paylaşacağım.

Sevgiler,

Taze Gelin.

 

 

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın