Dekorasyon Fikirleri Hobi - DIY Projeleri

Şişelerden Rengarek Vazo Yapımı – Kendin Yap Projesi

16 Şubat 2016
Adım 1: İstediğiniz boyut ve şekillerdeki vazolarınızı yanınıza alın. Çalışma alanınıza bir örtü ya da gazete kağıdı sermek isteyebilirsiniz 🙂 Kullanmak istediğiniz renk tonundaki boyalarınızı seçin.
Adım 2: Belli bir renk üzerinde oynamalar yaparak devam edeceğiniz için (isterseniz rengarenk de yapabilirsiniz) ana renginizi kaba boşaltın. Boyanın akışkanlığını artırmak için çok az sus ile seyreltin. Eğer çok seyreltirseniz kapatıcılığı kaybolacaktır. İlk rengi şırınganıza çekin.
Adım 3: Seçtiğiniz şişeye boyayı şırınga ile boşaltın.
Adım 4: Boyanın şişenin her yerine nufüz edebilmesi için şişeyi döndürerek boyayı yayın. 
Adım 5: Boyanın her yere nüfuz ettiğinden emin olduğunuzda şişeyi ters çevirip fazla boyanın tekrar kabınıza akmasını sağlayın. Sonrasında boyanın kuruması için şişeyi ters çevrilmiş bir halde birkaç saat bekletin. Damlama olasılığı olan fazla boya için şişenin altına peçete veya sünger koyabilir ya da lavaboda kurumaya bırakabilirsiniz.
Adım 6: Ana renginizi başka bir renk katarak ton farkı yaratıp, bütün işlemleri tekrar yapın. Her şişede renk tonu ile biraz daha oynayabilirsiniz.
Adım 7: Boya tamamen kuruduktan sonra şişenin ağzında ve etrafındaki fazla boyaları temizleyin.
Adım 8: Eğer çiçekleriniz gerçekse ve suya ihtiyacı varsa su bazlı boya kullandığınızdan şişeye su dolduramazsınız. Bunun yerine çiçekçilerde satılan minik plastik suluklardan alabilir, bunun şişenin içine yerleştirebilirsiniz. Yapay çiçek kullanırsanız böyle bir gereksiniminiz olmayacak.
Ve son adım: Çiçeklerinizi yerleştirdikten sonra eserinize hayranlıkla bakabilirsiniz 🙂
Kolay gelsin,
Taze Gelin

 

 

Alıntı: Rustic Wedding Chic

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın