Nişan Hazırlıkları

Söz – Nişan Elbisesi Seçimi – 1

19 Mart 2015

Merhabalar,

Söz-Nişan dönemi yaklaştığına göre birçok taze gelin adayı alışveriş merkezlerinde, çarşılarda, terzilerde elbise seçimlerine başlamıştır. Bahar ayları bir nevi nişanlanma dönemi oluyor sanki 🙂

İsteme/söz organizasyonundan sonra bir de nişan yapacak olan gelin adaylarına, ayrı şehirlerde yaşadıkları için bir şehirde kalabalık bir nişan veya kına organizasyonu yapan, diğer şehirde de düğün yapan çiftlere kolaylıklar diliyorum. Gelin adaylarının bir tek elbise seçmesi bile zor olabilirken onlar iki elbise seçmek durumundalar. Evlilik hazırlıklarını yürütürken bir de bu ayrıntılarla uğraşmak gerçekten yorucu olabiliyor.

İlk tavsiyem söz/isteme ve nişanı aile arasında bir gecede yapmanız. Nişan için bir mekan tutmak, davetlileri organize etmek, nişan hatırası bir şeyler hazırlamak, müziği varsa yemeği yoksa ikramları organize etmek nerdeyse ufak çaplı bir düğün provası halini alıyor. Bir yandan oturulacak evle, eşyalarla, düğünle, gelinlikle ilgilenilirken bir yandan nişan organizasyonu oldukça zorlayıcı olabilir.

Ben tercihimi ilkinden yana yaptım. Aile ve yakın arkadaşlar arasında evimizde bir gece düzenledik. Önce isteme sonra nişan yapıldı. Her şey tadında, yorucu olmayan bir gece oldu. Ayrılırken bütün konuklar da memnundu.

Nişanım evde yapılacağı için frapan olmayan, aşırıya kaçmayan bir elbise aramaya başladım. Gözüm o güzel balık elbiselere kaysa da ev ortamında fazla olacaktı. Dikkatimi çeken elbiseler hep aynı mağazada karşıma çıkıyordu. Birçok mağazada tek bir elbise bile beğenemezken Forever New’de çeşitler arasından seçim yapmaya çalışırken buldum kendimi. (Elbette oraya gelene kadar birkaç avm gezilmişti) Seçtiğim elbiseyi aşağıda görebilirsiniz.

 forever-new-2013-2014-sonbahar-kis-koleksiyonu

 

İtiraf ediyorum geçen sezon aşağıdaki elbisede de gözüm kalmıştı fakat üst kısmı taşlarla kaplı olduğundan aşırıya kaçacağı korkusuyla tercih etmemiştim.

Ev ortamındaki bir organizasyon için hem şık hem de sade elbiseler çok güzel oluyor. Forewer New’in 2015 sezonundaki elbiselerinse hepsi birbirinden şık. Ben bazılarını sizin için derledim.

 nişan elbise1

nişan elbise3 nişan elbise4 nişan elbise5 nişan elbise6 nişan elbise7 nişan elbise8 nişan elbise9 nişan elbise10

Siteye bir göz atın derim 🙂

https://www.forevernew.com.tr/giysi-elbise-487

Sevgiler,

Taze Gelin

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın