Dekorasyon Fikirleri Taze Gelin'in Defteri

Sukulent Piramiti Yapımı – DIY Projesi

3 Temmuz 2017

ispydiy_himmelitriangle5

Merhabalar,

Son dönemlerde adından sıklıkla adından bahsettirmeye başlayan sukulent, aslında dikensiz kaktüs olarak adlandırılan bir bitki türü. Her ne kadar en çok bilinen türü aloe vera olsa da pek çok farklı türdeki sukulente sahipseniz bunları küçük piramitlerde sergilemek hiç olmadığı kadar kolay.

Sukulentlerinizi görsel anlamda oldukça şık piramit çerçevelerde sunmak adına gerekli malzemeler:

  • İnce tel boru
  • Tel Kesme Makası
  • Tel borudan geçecek incelikte tel

Tek katlı piramiti nasıl yapağımıza bakalım önce:

ispydiy_himmelitriangle_steps-copy

Adım 1: Tel kesme pensini kullanarak tüplerin boyutlarını eşit olarak şekilde kesmelisiniz. Sonuçta 6 tane minik tüpünüzün olması gerekmekte. Boyutuna karar verirken sukulent saksılarınızın boyutunu da dikkate almayı unutmayın.

Adım 2: 3 adet tüpü ince tele geçirip bir üçgen haline getirip, uçlardaki telleri kıvırıyoruz.

Adım 3: Sonrasında iki teli birden bir borudan geçiriyoruz.

Adım 4: Bir üçgenimiz bir de uzantımız oldu. Bu uzantıdan çıkan iki adet tele ayrı ayrı birer tüp daha takıp uçlarını piramit oluşturabilmesi için alt üçgenin iki ayrı kenarına bağlıyoruz. Ve minik üçgenimiz hazır:

 

ispydiy_himmelitriangle3

 

Şimdi gelelim iki katlı piramiti yapmaya:

Adım 1: Yukarıda anlattığım piramiti yaparken 6 adet eşit boyutlu boru kullanmak yerine, 3 adet küçük, 3 adet de küçüklerin iki katı boyutunda boru kullanacağız.

Adım 2: Alt üçgeni kısa borularla yıkarıda anlatıldığı gibi yapalım. Sonrasında uzun boruları kullanarak piramitin üst kısmını yapalım.

Adım 3: Tutacağın oluşturulacağı alan için ise daha dar bir üçgen hazırlayalım. Bu üçgen tabanı piramidin üst kısmına dikkatli bir şekilde yerleştirelim.

Adım 4: Bütün adımların dikkatli bir şekilde atılmasından hemen sonra ise artık sukulentlerimiz evin istenilen her yerinde sergilenmek adına hazır hale gelecektir. Sağlam olan bu çerçeveler ile dekorasyonunuzu renklendirebilirsiniz.

ispydiy_himmelitriangle1

ispydiy_himmelitriangle-1

ispydiy_himmelitriangle2

Kolay gelsin,

Taze Gelin

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın