Dekorasyon Fikirleri

Kanaviçe Desenli Tablo Yapımı – DIY Projesi

6 Kasım 2017

Kanaviçeler hiç şüphesiz geçmiş dönemlerde annelerimizin evlerinin olmazsa olmazlarından bir tanesiydi. Ancak zamanla bu güzide parçalar sandıklara hapsolmaya başladı. şimdi ise bizi geçmişin o güzel dönemlerine götürecek kanaviçe desenleri kanvas tablolar ile evlerimize misafir ediyoruz.

Yapımı oldukça basit olan bu tablo için işte atacağımız adımlar;

Adım 1: Öncelikli olarak ne kadar boyutta bir tablo yapacağınıza karar verin. 4×8 oranında bir büyük tahta ya da boş kanvas tablo (tuval) seçmek, istenilen desenleri kolay olarak ortaya koymaya yardımcı olur. Evinizde tabloyu asmayı planladığınız duvara göre bir boyut seçimi yapabilirsiniz.

Adım 2: Ahşap için alt kısma baz yani astar olarak beyaz bir boya kullanacağız. (Eğer kanvas kullanıyorsabunu yapmanız şart değil) Ardından kareleri ölçmek adına cetvel ve kurşun kalem ile kareleri çizmeye başlıyoruz. Sonsuza kadar süreceğini düşünseniz de emin olun bitince ortaya oldukça güzel bir tablo çıkacak.

Adım 3: Renk seçiminde her şey aslında sizin zevkinize kalmış. Bunun için boya paletleri sizin isteklerinizi en iyi şekilde yerine getirecektir. Ben çiçeklerin çok pembe olmasından yana değildim, bundan dolayı da portakal rengi ve somon tonlarını kullanmayı tercih ederken yapraklarda ise yeşil tonlarını kullandım.

Adım 4: Boyama için ucuz fırçalar ve kağıt tabakları kullanmak ideal sonuçları size verecek. Bu aşamada X’lerin doğru boyutlarda olması adına fırça eşleştirmesini dikkatli yapmanız gerekmekte.

Adım 5: Burada amaç desenleri doğru tekrar etmek. Bunun için sol taraftan başlayarak sağ tarafa doğru ilerleyip deseni oluşturabilirsiniz.

Adım 6: Tablonun boyama işlemi sona erdikten sonra mutlaka birkaç saat tamamen kuruması için bekleyin ve ardından ortaya çıkan muhteşem kanaviçe desenli kanvas tablonuzu evinizin istediğiniz yerine asın.

Alıntı: http://www.natalme.com/cross-stitch-wall-art-tutorial/

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Bırakın